top of page

Biografia

Bernard Dornowski 
 
     Współzałożyciel i wieloletni członek Czerwonych Gitar, znanych w kraju jak i poza jego granicami. Odszedł z zespołu z przyczyn zdrowotnych w roku 1999.
    Zaczynał swoją karierę muzyczną w zespole Niebiesko Czarni, później grał w Pięcioliniach. W słynnym młodzieżowym klubie, sopockim Non-stopie, występował z wyżej wymienionymi zespołami oraz wielokrotnie z Czerwonymi Gitarami.
    Za zasługi dla polskiej sceny rockandrollowej został wyróżniony przez marszałka województwa pomorskiego medalem De nihilo nihil fitzaś za wkład w historię polskiej muzyki otrzymał medal Civitas e Mari Został również wyróżniony nagrodą przyznawaną w dziedzinie kultury przez Prezydenta miasta Gdańska za całokształt pracy artystycznej na rzecz Polski i Gdańska oraz  z okazji jubileuszu 50-lecia zespołu Czerwone Gitar.
W miarę możliwości stara się wspierać gdyńskie organizacje charytatywne i pomocowe, m.in. na rzecz koła Gdyńskiego Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, czy wspierające hospicja. Jest działaczem PKDT Animals.
   Zespół Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary uczestniczył m.in w gdyńskim finale ,,Pól Nadziei na Pomorzu'' w roku 2015.
bottom of page